Virtuvės apšvietimas stalviršiui jūsų namuose

 • Kraunamos nuotraukos
  133 
  Į krepšelį 

  Siūlomas modelis nuotraukoje: 

  HI-TECH STUTTGART 110010101

  Brand RegenBogen
  Collection Stuttgart
  Gross weight, kg 1.338
  Diameter 13 cm
  Height 197 cm
  Net weight, kg 1
  Pendant length 178
  Socket LED
  Bulbs 1 x 5W
  Bulbs included Bulbs included
  Kelvin 3000
  Lumen 262.4
  With dimmer No
  Dimmable Yes
  Remote control Remote control not included
  Operating voltage 220 V
  IP protection IP20 

  Lemputės Lizdas
  Integruotas LED
  Stilius
  Modernus
  Korpuso spalva
  Chromo
  Gaubto spalva
  Balta
 • Virtuvės apšvietimas stalviršiui jūsų namuose


  Virtuvė, tai mūsų namų širdis. Ir visiškai nepriklauso ar tai būtų diena su šeimos nariais ar jūsų draugų susirinkimas. Žinome viena, jog neišvengiamai atsiduriame šioje erdvėje, kad ir kokia būtų proga.

  Ši erdvė maitina mūsų kūną ir savitai atspindi mūsų asmeninį stilių. Virtuve planuojame ilgai ir ji atsiduria darbų sąrašo viršuje, kai ją reikia įrengti ar atnaujinti savo namus imantis didelių pertvarkymų.

  Apšvietimas virtuvėje ir apšvietimo valdymas yra labai svarbus valgomajame, nes tai yra tiek techninė- maisto ruošimo erdvė, tiek atmosferinė praleidimo laiko erdvė.

  Virtuvės apšvietimą kaip ir bet kokią kitą patalpą pagal instrukciją galime suskirstyti į tris pagriindines kategorijas:

  • Aplinka
  • Užduotis
  • Akcentas


  Virtuvės Aplinkos apšvietimas


  Aplinkos virtuvės apšvietimas yra pagrindine pirminis procesas, dėl kurio kambarys tampa tinkamas naudoti. Kaip ir visuose kambariuose šis apšvietimas atsiranda iš lubų. Pakabinami šviestuvai yra dabartinė karalystės tendencija, tačiau siūlome taip pat atkreipti dėmesį į montuojamus šviestuvus ar bėginius šviestuvus ir jų sistemas.

  Aplinkos funkcinis apšvietimas tai raktas yra užtikrinti pastovų šviesos srautą, o LED juostos tai efektyviai pasiekia. Virtuvėje LED šviestuvų išdėstymą turėtumėte suplanuoti ir į tas vietas, kurių neapima kiti įrenginiai. Pavyzdžiui pakabinami šviestuvai apatinės spintelės apšvietimui. Trumpai tariant svarbu žinoti kur bus jūsų kojos ir kur norėsite kad erdvė būtų apšviesta.

  Jei jūsų virtuvėje yra sukurta virtuvės sala, čia puikiai pasitarnaus tinkamu atstumu išdėstyti pakabinami šviestuvai, taip užbaigs jūsų apšvietimo aplinkos kūrimo schema.

  Svarbu jog apšvietimas nesukeltu per daug akinimo vaizdo. Norėdami, kad šviesa neatrodytų kaip meno galerija, atkreipkite dėmesį į tas lempas, kurių platus spindulys, o ne siauras tiesioginis apšvietimas.

   

  Užduočių virtuves apsvietimas

  Užduočių apšvietimas yra vienas iš kritiškiausių (ir dažniausiai nepastebimų) apšvietimo tipų virtuvėje. Iš esmės virtuvė yra darbo erdvė, todėl įsitikinkite, kad turite tinkamą apšvietimą tinkamose vietose, kad galėtumėte saugiai dirbti.

  Jūsų virtuvės stalviršis paprastai yra jūsų darbo vieta, o čia svarbiausia atsižvelgti į darbinį paviršių, kur būsite, ir aukščiau esantį šviesos šaltinį. Blogai metamas šešėlis ten, kur reikia parodyti peilio įgūdžius, gali būti nepatogus ir tiesiog pavojingas.

   

  Antrasis raktas yra apšvietimas po spintelėmis. Kad pagerintumėte virtuvės funkcionalumą ir darbinę aplinką galima apšviesti darbini stalviršį įrengiant apšvietimą po spintelėmis. Tai puikiai gelbės LED juostos arba bėginės sistemos. Galime pastebėti, kad spintelių apšvietimas yra dažnai naudojamas virtuvėje ir suteikia malonią atmosferą, tai pat veikia kaip virtuvės naktinė lemputė jaukiem vakarams

   

  Virtuvės akcentinis apšvietimas


  Dekoratyvinis apšvieimas dažniausiai atlieka tik akcentini vaidmenį, bet tuo pačių padeda tarnauti vienai ar kitai jūsų sukurtai atmosferos virtuvėje vietos bei bendram aplinkos apšvietimui.

  Su akcentiniu apšvietimu turime šiek tiek žaisti, čia dalyvauja dizaino faktorius o ne aplinkos ir užduočių apšvietimas. Popiuliarios vietos apšvietimui: virš stalviršio, salos ar pusiasalio, virtuvės kriauklės ar tiesiog stalo.

  Saloms ir pusiasaliams turime pasirinkti teisingus šviestuvus, kad keičiant darbo vieta ir judant nekliuditume pakabinamu lempų. Atstumas tarp stalviršio ir šviestuvo turi būti 30-36 coliai, tačiau tai reguliuojama atsižvelgiant į jūsų ūgį ir šviestuvo plotį.

  Naudodami įleidžiamą apšvietimą, visada patikrinkite rekomenduojamą atstumą pagal lubų aukštį ir naudojamo įrenginio galią.

  Kad ir kaip svarbu parinkti tinkamus šviestuvus, bet be tinkamo valdiklio apšvietimui neišeisite labai toli. Jungikliai ar šviesos reguliatoriai? Reguliatoriai yra geresnis pasirinkimas norint geriausiai valdytį apšvietimą atliekant bet kokius veiksmus viertuvėje.

  Rinkdamiesi šviestuvus, patikrinkite, ar pats šviestuvas yra pritemdomas, ir įsitikinkite, kad pasirinkote reguliatorių, kuris veiks su juo.

  Jei pertvarkote ar projektuojate virtuvę nuo nulio, taip pat turėsite suplanuoti valdymo elementų išdėstymą. Daugumoje virtuvių yra daugiau nei vienas įėjimo taškas, todėl įsitikinkite, kad svarbiausius aplinkos įrenginius galima valdyti iš abiejų kambario galų.

  Jei neatliekate didžiulio remonto, atkreipkite dėmesį viso namo ar „WiFi“ sistemas, kurios leidžia sinchronizuoti kelis valdiklius, nenaudojant laidų išvedimo.

  Kaip pastebėjote kad įrengiant virtuvės apšvietimą reikėtų nepagailėti laiko, kad galėtumėte komfortiškai jaustis tiek jus, tiek namiškiai, bei žinoma svečiai.

  Virtuvės šviestuvai

  Anksčiau virtuvės buvo įrengiamos atskirai, kaip atskiros zonos nuo valgomojo, ir virtuvės funkcija buvo tik gaminti. Todėl namiškiai nepraleidavo daug laiko virtuvėje ir virtuvė neatlikdavo tokio funkcianalumo, kaip šiai dienai yra popiuliarus "gyvenimas" virtuvėje. Kadangi virtuvės nebuvo didelės, apie apšvietimo išdėstymą daug ir negalvodavome, tačiau šiai dienai mes turime sutelkti dideli dėmesį.

  Šiuo metu mūsų virtuvės dydis mažiausiai 12kv.m. o taipogi virtuvės ir valgomojo, o ir netgi svetainės ribos jau yra seniai išnykusios. Ir šios bendros erdvės dydis tampa 50proc. mūsų visų namų erdvės.

  Žinome jog maisto ruošimo ir valgymo zona, tai svi atskiros erdvės. Todėl turime pasiplanuoti iš anksto šias dvi funkcijas. Ryškesnį apšvietimą dažniausiai renkame maisto gaminimo zonoje, kadangi turime sutelkti dėmesį i estetinį maisto ruošimo principą taip pat saugumo sumetmais turime matyti peilių ėjimus.

  Minimali apšvietimo liuksų riba 100-200, o maisto gaminimo zonoje šis skaičius padidėja iki 700 loiuksų. Visa tai priklauso nuo erdvės dydžio, bei šviestuvų šdėstymo, todėl dėl tikslesnio skaičiau visada siūlome pasikonsultuoti su specialistais. Taip pat internete galite rasti sviesos srauto skaičiavimo formules.

  Pagrindinis apšvietimas turi tolygiai, bet ne per daug ryškiai apšviesti visą patalpą. Bendra šviesa puikiai tarnauja, jei norite virtuvėje išvengti kontrasto ar krentančių šešėlių.

  Su bendru apšvietimu be problemų galisite nuvalyti stalviršį ar išplauti grindis. Tačiau kruopštiems darbams jums reikės papildomo apšvietimo. Kuriuo yra ryškiau apšviečiami paviršiai, plautuvė ar net orkaitė.

  Geriausiai kad tai būtų artima šviesos dienos apšvietimui ar geriau šaltesnio balto atspalvio. Klasikinis, provansinis kuris skleidžią ryškią baltą spalvą gali sutrikdyti pusiausvyrą ir išmušti visą kontrastą. Pastebime kas šviestuvus negalima montuoti virš nugaros , nes jie neatliks tinkamos funkcijos. Geriausiai kad šviesa kristu jums iš priekio ar virš jūsų ir taip nesusidarys šešėlis ir nesuprastins matomumo jūsų darbo vietoje.

  Žinome kad šviestuvai atlieka tiek tiesioginę funkciją, tiek papuošia mūsų patalpas dekoratyviškai taip suteikiant mūsų virtuvei išskirtinumo ir patrauklumo. Pastebime kad akcentinis- dekoratyvinis apšvietimas pirmiausiai patraukia jūsų svečių dėmesį, ojūsų namiškiams suteiks kasdienai jaukumo randantis virtuvės patalpoje. Jei nusprendėte išskirtinai apšviesti savo valgomąjį stalą- būtinai siūlome peržiūrėti naujausias tendecijas- valgomojo apšvietimo idėjoms.

  Kartais virtuvės apšvietimo funkcinis su dekoratyviniu apšvietimu yra maišomas ir neteidingai pritaikomas mūsų kasdieniniam naudojimui. Galime pastebėti, kad spalvotos LED juostos funkciniam virtuvės apšvietimui netiks, o galiausiai tik pradės jus erzinti ir suteiks diskomfortą, dėl teisingos šviesos stokos. Be to spalvoti virtuves sviestuvai gali ne tik iškreipti tikrąsias spalvas- ir suteikti maistui neestetinio vaizdo. Tačiau su tokiu apšvietimu jus galite puikiai apšviesti virtuves spinteles ir suteikti žaismingumo jūsų virtuvėje, ar jei jūsų patalpos yra sujungtos- apšviesti svatainės detalės.

  Pasirinkti tinkamą šviestuvai virtuvei virš valgomojo stalo visiškai nėra sudėtinga. Turime žinoti koks planuojama stalas jūsų virtuvėje? Jei stalas apvalus ar nedidelis kvadratinės formos- Jums pakaks vieno pakabinamo šviestuvo, o jei stalas pailgas, stačiakampis ar u formos- šiuo atveju.

  Jums prireiks net keletos šviestuvų. Viskas priklauso jau nuo ilgio ir šviestuvų tarpo išdėstymo.

  Kabantys sviestuvai turėtu būti išdėstyti ne didesniu nei 75-80cm. atstumu., o pradžia siekti 15cm. nuo stalo mažiausiai 15cm.

  Apšviesti didelius stalviršius dažnai naudojama linijiniai pakabinami virtuviniai sviestuvai, kurie turi 3-5 ar daugiau nuleidžiamas galvutes. Nedarykite pagrindinių klaidų:

  • Naudoti tik 1 šviestuvą. Apsvietimas turėtu būti išdėstytas bent 2-3 lygiais- apsvietimo idejos. Ir turi atlikti 3 pagrindines minėtas funkcijas- aplinkos, užduoties, bei dekoratyvinės. Turime tinkamai apšviesti kiekviena planuojamą zoną.
  • Valgomojo sviestuvai įrengti neatsižvelgiant į baldų išdėstymą ir funkcines zonas. Dažnai iį anksto nepagalvojant apie baldų išdėstymą klientai įmontuoja apšvietimą ne tose vietose ir taip neapšviečią reikiamų zonų tiek valgymui, tiek maisto gaminimui. Virtuvėje atsiranda diskomfortas tiek gaminti, tiek valgyti ar atlikti kitas užduotis.
  • Nepatogiai sumontuoti jungikliai (rekomenduojame visada įrengti jungiklius keliose zonose). Dažnai teisingai išdėstyti jungikliai suteikia mums komfortą, patogumą, greičiau galime atlikti užduotį. Ar tiesiog maloniai ir patogiai jaustis judant virtuvės aplinkoje.