Norėdami įrengti tinkamą apšvietimą kūdikio ar vaiko kambariui pirmiausiai siūlome vengti ryškios šviesos. Ypač kūdikiai didžiausią savo laiko dalį praleidžia gulėdami ant nugaros, todėl įrengus ryškų apšvietimą jus galite pakenkti kūdikio akims, kurios dar yra ganėtinai jautrios pirmuosius jo gyvenimo metus.
Blankesnis apšvietimas jūsų vaikui vakare leis ilsėtis po ilgos ir veiksmingos dienos. Dažniausiai vaikams po kūpinos dienos yra sunku užmigti, todėl būtent blankus apšvietimas vaikus nuramina ir paruošia naktiniam miegui.
Jei vaiko kambarys yra ganėtinai tamsus ir norite įdiegti ryškesni apšvietimą, kad ji alėtumėte naudoti esant reikalui- rekomenuduojame įrengti apšvietimą su šviesos reguliatorium. Todėl visuomet galėsite reikalui reguliuoti ir nustatyti tinkamą šviesą arba galite rinktis šviestuvą kuris turi keletą apšvietimo lygių, taip galėsite įjungti Jums reikiamą ryškumo šviesą.
Jau jaunuolio-vaiko kambaryje galite įdiegti ryškesnį apšvietimą. Svarbiausiai nepersistenkite su ryškumu, nes ryški šviesa stimuliuoja ir galiausiai pradeda erzinti.
Kaip ir visuose kambariuose, taip ir vaikų kambaryje siūlomi šie 3 šviesos šaltiniai:
Pagrindinė, zoninė ir naktinė.
Pagrindinį - bendrą apšvietimą dažniausiai rekomenduojame rinktis lubinį. Tai gali būti paprasti pakabinami arba įmontuojami į lubas šviestuvai. Įmontuojamos lempos turi savo privalūmą- ant jų nesikaupia dulkės, taip pat galime tolygiai apšviesti visą kambario plotą- išdeliojus lemputes palei visas lubas.
Galime rinktis tiek kvadrato, tiek apskritimo formos lemputes, kurios gali būti tiek žemyn šviečiančios, tiek kreipiamos į šonus. Šie šviestuvai yra praktiški ypač vaikų kambaryje, kadangi ties žaidžiant, jie nepažeis šio apšvietimo, tiek pasilipėję jo nedasieks. Tai sakykime vienas iš saugesnių apšvietimų vaiko kambaryje.
Antrasis variantas kuri rekomenduojame, tai lubiniai šviestuvai, kitaip dar vadinami plafonai- jie taip pat yra ganėtinai arti lubų, todėl jū pasiekiamumas yra taip pat mažas.
Trečiasis variantas tai pakabinami šviestuvai, kurie yra kabantys ir kabinasi žemiau negu lubiniai šviestuvai. Todėl jeigu visgi norite papuošti kambarį pakabinamu šviestuvu, būtinai atkreipkite dėmesį ar tai bus saugu Jūsų vaikams, ar tinkamo aukščio yra jūsų lubos namuose.
Nepamirškite taip pat išmatuoti jūsų kambario plotą ir paskaičiuotu ar užtektinai apšvies lubinis ar pakabinamas šviestuvas jūsų vako kambarį.
Šiuo metu taip pat yra labai populiaru komponuoti dizainą su funkcionalumu. Galite kabinti pakabinamą ar lubini šviestuvą ir papildomai įrengti įmontuojamus šviestuvus. Tokia kompozija Jums užtikrins reikiamą šviesą, o su dvejais jungikliais galėsite pasirinktinai įjungti reikiamą šviesą.
Lubinį ar pakabinamą apšvietimą nerekomendojame kabinti arti sienos, taip kampo Jums susidarys šviesos ratilai ir sugadinsite kambario išvaizdą.
Naktinės lempos- vaikiški šviestuvai ir as tikrai jos reikalingos jūsų vaikų kambariui? Tai labai praktiška šviesa, kurią galite palikti visai nakčiai. Juk žinome, kad daugelis vaikų susiduria su tamsos baimę, o minimali, akių nevarginanti šviesa gelbėja nuo šios baimės.
Kūdikiams taip pat naudojame šį apšvietimą, kai tenka naktimis keltis maitinimui ar stebėti vaiką. Toks apšvietimas nevargina akių ir neprabudina iš miego.
Šias naktines lempas- šviestuvai vaikams taip pat labai patogu naudoti, kai perkeliate vaiką miegoti į jo kambarį, o jis dar nėra pripratęs prie naujos vietos. O vaikui prabudus jis galės lengvai orentuotis kambaryje ir neužsigauti jei reikės nueiti iki tualeto.
Šios lempos yra kelių tipo- pastatomos, sieninis šviestuvas ar su žnyplėmis prikabinamos prie lovos ar stalviršio. Šių naktinių lempučių pasirinkimas jau yra ganėtinai platus ir jus be vargo išsirinksite sau tinkamiausią apšvietimą jūsų vaikų kambariui.
Šie šviestuvai būna ganėtinai žaismingi ir jeigu jūsų vaikas jau vyresnis, leiskite jam pačiam išsirinkti jam maloniausią naktinę lempą, tai gali būti tiesiog paprasta šviesele ar animuota su animaciniais herojais.
Šie šviestuvai yra keletos tipų-šviestuvai vaikų kambariui įkraunami su elementais arba jungiami tiesiogiai į elektros lizdą. Jei visgi išsirinksite kraunamus su baterijomis apmastikyte įsigyti tuo pačiu apie daugakrtinius, pakraunamus elementus.
Vaikų kambario apšvietimas- Jeigu vaikas dažnai keliasi naktinimis atsigerti vandens ar i tualetą, pamastykite apie papildomą apšvietimą tualete, čia taip pat galite pastatyti naktinę švieselę, taip vaikas neišsibudins naktį.
Funkcinis apšvietimas veiklos zonose. Dažniausiai mes vaiko kambarį skirstome į veiklos zonas ir tam tikras erdves- miego, žaidimo ir pamokų ruošimo. Jei kambaryje jau yra išplanuotas staliukas, prie kurio vaikas pieš, atlikinės įvairius darbelius ar ruoš pamokas- pamastykite apie tinkamą apšvietimą prie stalo.
Čia dažniausiai statome darbinį stalini šviestuvą, taip kad konkrečiai apšviestu jūsų vaiko darbinę zoną. Jeigu vaikas yra dar mažas- dėl saugumo rekomenduojame tuomet nestatyti dar tokios lempos ir pritaikyti bendrą apšvietimą prie šio staliuko, prie kurio jis galės atlikti įvairias veiklas.
O jei visgi bendro apšvietimo neužtenką, tuomet rekomenduotume sieninį šviestuvą- taip bus Jums saugiau, jeigu vaikas išpils vandenį ar aplaistys stalą. Tiek staliniai šviestuvai, tiek sieniniai šviestuvai šiuo metu yra įvairus, pritaikyti būtent vakų kambariui- tiek paprasti spalvoti, tiek su animaciniais herojais.
Jei vaikas turime žaidimų zoną, čia rekomenduojame pakabinti krytinį šviestuvą ir nukreipti šviesą į šią veiklos zoną. Čia galėsite lengvai reguliuoti ir pritaikyti vaikui reikiamą apšvietimą.
Jei įrenginėjate naujagimio kambarį, visuomet norime, kad kambarys būtų kuo jaukesnis, todėl siūlome protingai išplanuoti visą apšvietimą, kad jis suteiktu visom zonom jaukią šviesą.
Apšvietimo idėjos vaikų kambariui Jaunuoliui- paaugliui įrenginėjant kambario apšvietimą mes taip pat turime atsižvelgti į 3 zonas- mokymosi zona, poilsio zona ir pagrindinis- viso kambario apšvietimas. Jeigu įrenginėjome kūdikio ar vaiko kambarį mums buvo svarbiausiai atsižvelgti į saugumą vaikui, o į jaunuolio kambarį mes jau galime žiūrėti šiekt tiek papraščiau.
Kaip jau ir kalbėjome apšvietimas kambariuose pradžioje įrenginėjant vaiko ar kūdikio kambario bendram apšvietimui galime taikyti įmontuojamus arba lubinius plafonus, pakabinamus šviestuvus. Iš esmės struktūra irr išdėstymas nesikeičia, tiesiog jau dabar turėtume papildomai atkreipti dėmesį į apšvietimą prie spintos.
Jau paauglystėje mes mėgstame puoštis ir patys rinktys kokius drabužius dėvėsime. Ypač tai aktualu mergaitėms, kurios nori atrodyti gražiai. Jei apšvietimo bendro neįmanoma pristaikyti prie spintos- rekomenduojame papildomai įrengti šviesą su kryptiniais šviestuvais ar led juostą, kurią galite tiek virš spintos integruoti, tiek pačioje spintoje.
Taip pat jei jūsų jaunuolio kambaryje yra įrengtas veidrodis- pamastykite ar jis yra pakankamai apšviestassu bendrais kambario šviestuvai. O mergaitėms ar pakankamai ryški šviesą, kad galėtu susitvarkyti makiažą ar plaukus, jei nėra kambaryje grožio staliuko su veidrodžiu. Jaunuolio kambaryje jau galime taikyti ryškesnę šviesą, todėl nebijokite rinktis šviestuvus su didesniu šviesos spektru.
Poilzio zona jaunuolio kambaryje. Jei kambaryje yra sofa ar fotelis, pamastykite apie pastatomą ant grindų šviestuvą- toršerą. Gal visgi jaunuolis norės šioje poilsio zonoje skaityti knygą, klausytis muzikos, bendrauti su draugais prie telefono ar tiesiog žiūrėti filmą.
Jeigu vaikas lovą išnaudoja kaip poilsio zoną ir didžiąją laiko dali ilsėdamas ant jos praleidžia savo laiką- apmastykite apie sieninį šviestuvą, kuris atstos toršerą. Sieninį šviestuvą rekomenduojame kabinti kryptinį, taip vaikas galės pasireguliuoti jam reikalingą aukštį ir kryptį priklausomai nuo to metu esamos veiklos. Gulint ar sėdint skaitant knygą ar atliekant kokią kitą veiklą. Šioje zonoje nepamirškite kad jungiklis turėtu būti lengvai pasiekiamas iš lovos.
Mokymosi zona- tai viena iš pagrindiniu vietų ir apšvietimu kambaryje paaugliui. Labai svarbu pritaikyti tinkamą šviesą, kadangi kiekvienas jaunuolis ruošia pamokas. Čia rekomenduojame darbines lempas su dienine šviesa.
Rinkites tokią lempą kurios galėtumėte reguliuoti tiek aukštį, tiek kryptį. Šiuo metu tapo labai populiarios lempos su USB jungtimi- visi jaunuoliai jau turi savo mobiliuosius telefonus ir dažnai jais naudojasi, kad nepersikrauti rozetėmis, arba jų nėra pagal išplanavimą pakankamai ir nereikėtu naudoti prailgintuvo- vaikas gali pasijungti savo telefoną ar kokį kitą elektroninį prietaisą prie lempos.
Kokia spalvinė temparatūra turėtu vyrauti jūsų vaiko kambaryje? Rinkdamiesi apšvietimo lemputes vaiko kambariui, svarbu atsižvelgti į jos galingumą ir ryškumą. Būtent nuo to priklausys kokiais atspalviais bus apšviesta norima erdvė.
Šviesos spektras kitaip tariant spalvinė temperatūra yra matuojama Kelvinais (K). Kuo kelvinų skaičius didesnis, tuo šviesa yra baltesnio ir šaltesnio atspalvio. Pagrindiniam apšvietimui rekomenduojame rinktis lemputes nuo 2000 iki 3000 K. Jei vaikau jau yra vyresnis ir planuojama stalinė lemputė mokymuisi- čia rekomenduojame lemputes nuo 4000K, o geriausiai, kad ji būtų tarp 5000-6000K.
Dažnai mes suprantame, kad apšvietimas yra naudojamas tamsios paru metu, o jo teisingas parinkimas veikia fizinę žmogaus būklę ir jo emocijas. Todėl rinkdamiesi apšvietimą visuomet apgalvokite maksimaliai visus aspektus, šviesos patogūą, jo ryškumą ir pritaikymą erdvėje. Teisingai parinkę visas šviesas ir tinkamas lemputes, jūs sukursite įstabią šviesą savo namuose ir jausites maloniai.